اخبار دانشگاه شنبه 23 تیر 1397 ساعت 10:11

معاون آموزشی وزیر علوم اعلام کرد: مجتمع مهندسی اسفراین، یک مرکز آموزش عالی موفق در بخش صنعتی می باشد.

معاون اموزشی وزیر علوم که روز ۴ شنبه به استان خراسان شمالی سفرکرده بود در بازدید از مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی اسفراین، این مجتمع را یک مرکز آموزش عالی موفق در بخش صنعتی ارزیابی کرد و افزود:اینده خوبی برای این مرکز آموزش عالی فنی و مهندسی پیش بینی میکنم.به گزارش روابط عمومی مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی اسفراین ، دکتر شریعتی نیاسر با بیان این که مجاورت و همکاری این مجتمع با صنایع  فولاد و لوله گستر نمونه خوبی از تعامل دانشگاه و صنعت است خاطرنشان کرد:از عوامل و مدیریت صنعت در اسفراین هم تشکر میکنم که این رابطه دوجانبه را فراهم اورده است که نتیجه و خروجی آن دانشجویان ماهر و کارآفرین است.
وی افزود:این همکاری دوجانبه موجب خواهد شد دانش آموختگان ما مهارت لازم را فرا بگیرند و از جنس دانش آموختگانی شوند که کارآفرین هستند .
معاون وزیر علوم خاطرنشان کرد: در واقع یکی از ویژگی های این مجتمع این است که دانش آموختگانی تحویل جامعه میدهد که دست به سینه منتظر شغل نیستند و خود شغل ایجاد خواهند کرد.
شریعتی نیاسر افزود:
ماموریت گرایی یکی از برنامه هایی است که دنبال میشود و مجتنع فنی و مهندسی اسفراین توانسته است در این مورد به خوبی عمل و بر مدار ماموریت خود گام بردارد
وی تصریح کرد:اگر مراکز آموزش عالی ماموریت گرا باشند موفق عمل میکنند و از پراکنده کاری دور خواهند شد و در همه مراکز اموزش عالی کشور  این هماهنگی باید دیده شود و باشد
وی در ادامه عنوان کرد:دانشگاه های استان ها باید هم افزایی داشته باشند و گرد یک دانشگاه بزرگ و محوری کار خود را ادامه دهند که در خراسان شمالی هم دانشگاه مادر این استان یعنی دانشگاه بجنورد این نقش را ایفا میکند.
وی تصریح کرد:هم اکنون نیز برنامه راهبردی این مجتنع با دانشگاه مادر استان در حال تدوین است و این همکاری ها از موازی کاری جلوگیری میکند
وی با بیان این که این مجتمع به خوبی توانسته در جهت اهداف خود گام بردارد ادامه داد:با این حال این مجتمع هنوز جای پیشرفت و بهتر شدن دارد.
دکتر شریعتی با تقدیر از اقدامات انجام شده توسط مدیریت این مجتمع تصریح کرد:از این مجتمع که توانسته هماهنگ با بخش صنعت گام بردارد حمایت خواهیم کرد.
شریعتی نیاسر در مورد ارتقای این مجتنع نیز گفت:هدف از ارتقای این مجتمع نباید فقط تغییر واژه ها باشد بلکه از برند این مجتمع باید استفاده کرد همانطور که  بسیاری از مراکز علمی جهان دانشگاه نیستند اما به عنوان یک برند معتبر فعالیت و ماموریت خود را ادامه می دهند.
وی با بیان این که البته ارتقای دانشگاه هم در آینده ممکن خواهد شد افزود:نباید از ارتقا فقط تغییر ظاهر مد نظر باشد و البته ارتقا منافاتی هم با پیشرفت ندارد اما از آن مهمتر این است که مجتمع عالی فنی و مهندسی اسفراین به عنوان یک رکن مقتدر علمی در بخش فنی و مهندسی حفظ شود.

منبع:   تعداد بازدید : 752 نوشته شده توسط: روابط عمومی و امور بین الملل مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی اسفراین

کلمات کلیدی: 


بازگشت

درباره ما ...

  • شهرستان اسفراین به لحاظ امکانات فنی-مهندسی و صنعتی دارای جایگاهی ویژه و زمینه مساعد توسعه علمی می­ باشد.اهم وظایف و رسالت­ های ارزشمند و آینده­ ساز این دانشگاه را آموزش، پژوهش، تولید علم و فناوری، تربیت نیروی انسانی متخصص، رفع نیازهای کشور با توجه به فضاهای صنعتی حاضر در شهرستان، ارتقاء و توسعه بنیادهای علمی، فرهنگی و صنعتی در سطوح ملی، منطقه ای و جهانی تشکیل می­ دهد.تحقق این اهداف اساسی وابسته به حضور اعضای هیات علمی توانمند از نظر علمی و فرهنگی، متخلّق به اخلاق علمی و دانشگاهی، دارای انگیزه و نگرش فکری تکامل­ یافته در جهت ارتقاء جایگاه دانش در سطح ملی و بین المللی و آماده ارائه خدمت به جامعه می باشد. لذا مجتمع آموزش عالی اسفراین بر آن است تا در جهت حفظ، توسعه و ارتقاء این نقش و رسالت اساسی، اعضاء هیات علمی مورد نیاز خود را از بین فرهیختگان و متخصصان فارغ التحصیل دانشگاه­های معتبر داخل و خارج کشور که به صورت تمام­ وقت در خدمت دانشگاه باشند،  استخدام  نماید .
آدرس دانشگاه : خراسان شمالی ، شهرستان اسفراین ،بلوار آزادگان ، نبش میدان مادر
تلفنهای دانشگاه : ۳ الی ۳۷۲۶۶۵۳۱-۰۵۸ - کد پستی : ۹۶۶۱۹۹۸۱۹۵