اخبار دانشگاه دوشنبه 8 آبان 1396 ساعت 7:52

اجرای طرح دانشگاه عاری از دخانیات توسط مجتمع

مصرف هرگونه مواد دخانی در محیطهای دانشجویی توسط دانشجویان و . . .

رئیس مجتمع آموزش عالی فنی مهندسی اسفراین از اجرای طرح دانشگاه عاری از دخانیات خبر داد.

         

 
به گزارش روابط عمومی مجتمع ، دکتر مصطفی حیدری پس از برگزاری کمیته برنامه ریزی دانشگاه عاری از دخانیات در مجتمع آموزش عالی اسفراین،  گفت: در این طرح که با حمایت دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری عملیاتی می شود، نمایندگان واحدهای مختلف دانشگاه تحت عنوان «کمیته برنامه ریزی» مقدمات اجرای طرح را فراهم خواهند کرد.
وی با اشاره به شیوع مصرف مواد دخانی در بین دانشجویان، خط مشی این طرح را جامع و تأمین کننده سلامت روانی و جسمی تمامی دانشگاهیان عنوان کرد.
بر اساس برنامه دانشگاه عاری از دخانیات خرید وفروش،عرضه و مصرف هرگونه مواد دخانی در محیطهای دانشجویی توسط دانشجویان، استادان کارآموزان، کارکنان، پیمانکاران وبازدید کنندگان در دانشگاه  و محیط های متعلق به دانشگاه چه در داخل و چه در خارج دانشگاه (مانند خوابگاه) ممنوع خواهد بود
رئیس مجتمع آموزش عالی فنی مهندسی اسفراین در ادامه افزود : ما افراد مصرف کننده را طرد نمی کنیم اما از آنها تقاضا می کنیم تا از مصرف دخانیات فاصله بگیرند. البته در این راه تشویق هایی برای کسانی که ترک می کنند وجود دارد و مصمم هستیم تا با طرح های تشویقی مصرف کننده دخانیات را از این کار باز داریم.
وی در پایان خاطر نشان کرد:انجام این فعالیت ها با مشارکت خود دانشگاهیان صورت می گیرد. و اگر دانشجویی بخواهد سیگار خود را ترک کند دانشگاه شرایط مناسب را در اختیار این دانشجویان قرار می دهد که به صورت رایگان با مراجعه به  روانشناسان مرکز مشاوره دانشگاه  بتوانند سیگار خود را ترک کنند.

             

منبع:   تعداد بازدید : 760 نوشته شده توسط: مدیر سایت

کلمات کلیدی: 


بازگشت

درباره ما ...

  • شهرستان اسفراین به لحاظ امکانات فنی-مهندسی و صنعتی دارای جایگاهی ویژه و زمینه مساعد توسعه علمی می­ باشد.اهم وظایف و رسالت­ های ارزشمند و آینده­ ساز این دانشگاه را آموزش، پژوهش، تولید علم و فناوری، تربیت نیروی انسانی متخصص، رفع نیازهای کشور با توجه به فضاهای صنعتی حاضر در شهرستان، ارتقاء و توسعه بنیادهای علمی، فرهنگی و صنعتی در سطوح ملی، منطقه ای و جهانی تشکیل می­ دهد.تحقق این اهداف اساسی وابسته به حضور اعضای هیات علمی توانمند از نظر علمی و فرهنگی، متخلّق به اخلاق علمی و دانشگاهی، دارای انگیزه و نگرش فکری تکامل­ یافته در جهت ارتقاء جایگاه دانش در سطح ملی و بین المللی و آماده ارائه خدمت به جامعه می باشد. لذا مجتمع آموزش عالی اسفراین بر آن است تا در جهت حفظ، توسعه و ارتقاء این نقش و رسالت اساسی، اعضاء هیات علمی مورد نیاز خود را از بین فرهیختگان و متخصصان فارغ التحصیل دانشگاه­های معتبر داخل و خارج کشور که به صورت تمام­ وقت در خدمت دانشگاه باشند،  استخدام  نماید .
آدرس دانشگاه : خراسان شمالی ، شهرستان اسفراین ،بلوار آزادگان ، نبش میدان مادر
تلفنهای دانشگاه : ۳ الی ۳۷۲۶۶۵۳۱-۰۵۸ - کد پستی : ۹۶۶۱۹۹۸۱۹۵