اخبار دانشگاه شنبه 12 آبان 1397 ساعت 11:51

دکتر حیدری: اجرای طرح آمایش آموزش عالی درجهت ماموریت گرایی و افزایش سطح کیفی دانشگاه ها است

دکتر مصطفی حیدری رئیس مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی اسفراین طی نشستی با طاهر رستمی فرماندار جدید اسفراین دیدار و گفتگو کرد.

 

به گزارش روابط عمومی مجتمع آموزش عالی فنی ومهندسی اسفراین ، دکتر مصطفی حیدری با حضور در دفتر فرمانداری اسفراین ضمن عرض تبریک و آرزوی توفیق برای طاهر رستمی فرماندار جدید به ارائه گزارش از عملکرد مجتمع آموزش عالی فنی مهندسی اسفراین پرداخت.

حیدری با اشاره به افزایش رشته ها و تعداد دانشجویان این مجتمع افزود: مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی اسفراین در بهمن 1390 به همت نماینده محترم و مسئولان شهرستان در دو رشته کاردانی مواد و مکانیک با حدود 60 دانشجو کار خود را آغاز کرد و اکنون پس از گذشت 7 سال حدود 2100 نفر دانشجو در 13 کد رشته در این مجتمع مشغول به تحصیل هستند که 70 درصد از کل دانشجویان غیر بومی هستند.

رئیس مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی اسفراین با بیان اجرای طرح آمایش آموزش عالی اظهار کرد: این طرح با هدف ماموریت گرایی و افزایش سطح کیفی دانشگاه ها یکی از اقدامات ارزنده وزارت علوم محسوب می شود.

حیدری گفت: مجتمع آموزش عالی اسفراین با کسب رتبه 12 در بین دانشگاه های صنعتی کشور در سال 1394 توانسته است از لحاظ علمی و پژوهشی جایگاه خوبی در سطح دانشگاه های کشور کسب کند.
وی در ادامه افزود : همچنین پیوستن یکی از اعضای هیات علمی این مجتمع به جمع دانشمندان یک درصد برتر دنیا و کسب عنوان پژوهشگر برتر استان در بخش اعضای هیات علمی و دانشجویی در سال گذشته از دیگر افتخارات این مجتمع محسوب می شود.
 
دکتر حیدری با تاکید بر مهارت افزایی دانشجویان افزود: عقد تفاهم نامه با سازمان فنی حرفه ای ، مجتمع صنعتی فولاد و جهاد دانشگاهی در دستور کار این مجتمع قرار دارد تا بتواند فارغ التحصیلات ماهر و کار آفرین تحویل جامعه دهیم
طاهر رستمی فرماندار اسفراین ضمن ابراز خرسندی از فعالیت های صورت گرفته در این مجتمع آموزش عالی گفت:خوشبختانه این مرکز آموزش عالی رشد و جهش قابل توجهی داشته است
 
طاهر رستمی فرماندار شهرستان اسفراین از دانشگاهها بعنوان نهادی تاثیرگذار در توسعه شهرستان نام برد و گفت : دانشگاهها چه در دوران قبل از انقلاب و چه بعد از آن بعنوان نهادی مهم در تحولات انقلاب در همه سطوح علمی ، فرهنگی، اجتماعی و سیاسی و اقتصادی موثر بوده اند و در توسعه و عمران نیز بسیار تاثیرگذار هستند.
 
وی گفت : آگاه سازی مردم در جهت اولویت بندی امور اقتصادی می تواند زمینه تغییر وتحولات اساسی اقتصاد شهرستان را فراهم سازد تا مردم با تفکری نو،  برنامه های اقتصادی زندگی خود را پایه ریزی کنند . خوشبختانه تحولات در دانشکده فنی مهندسی اسفراین تحولات جهشی بوده است و رشد خوبی در زمینه جذب دانشجو و زیرساختها صورت گرفته است ولی باید تلاش کنیم این دانشکده را بعنوان یکی از قطب های علمی در حوزه فنی و مهندسی به کشور معرفی نماییم.
 
فرماندار اسفراین همچنین گفت: مشارکت و تعامل اقتصادی و پیوند دانشگاه  و صنعت قطعاً منتج به تجربه‌ای موفق در حوزه توسعه و عمران و آبادانی خواهد شد.
 
 

منبع:   تعداد بازدید : 373 نوشته شده توسط: روابط عمومی و امور بین الملل مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی اسفراین

کلمات کلیدی: 


بازگشت

درباره ما ...

  • شهرستان اسفراین به لحاظ امکانات فنی-مهندسی و صنعتی دارای جایگاهی ویژه و زمینه مساعد توسعه علمی می­ باشد.اهم وظایف و رسالت­ های ارزشمند و آینده­ ساز این دانشگاه را آموزش، پژوهش، تولید علم و فناوری، تربیت نیروی انسانی متخصص، رفع نیازهای کشور با توجه به فضاهای صنعتی حاضر در شهرستان، ارتقاء و توسعه بنیادهای علمی، فرهنگی و صنعتی در سطوح ملی، منطقه ای و جهانی تشکیل می­ دهد.تحقق این اهداف اساسی وابسته به حضور اعضای هیات علمی توانمند از نظر علمی و فرهنگی، متخلّق به اخلاق علمی و دانشگاهی، دارای انگیزه و نگرش فکری تکامل­ یافته در جهت ارتقاء جایگاه دانش در سطح ملی و بین المللی و آماده ارائه خدمت به جامعه می باشد. لذا مجتمع آموزش عالی اسفراین بر آن است تا در جهت حفظ، توسعه و ارتقاء این نقش و رسالت اساسی، اعضاء هیات علمی مورد نیاز خود را از بین فرهیختگان و متخصصان فارغ التحصیل دانشگاه­های معتبر داخل و خارج کشور که به صورت تمام­ وقت در خدمت دانشگاه باشند،  استخدام  نماید .
آدرس دانشگاه : خراسان شمالی ، شهرستان اسفراین ،بلوار آزادگان ، نبش میدان مادر
تلفنهای دانشگاه : ۳ الی ۳۷۲۶۶۵۳۱-۰۵۸ - کد پستی : ۹۶۶۱۹۹۸۱۹۵