اخبار دانشگاه شنبه 21 مهر 1397 ساعت 14:41

دکتر حیدری : مهارت افزایی دانشجویان از اولویت های مهم مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی اسفراین است

در جلسه ای با حضور رئیس ، مدیر ارتباط با صنعت و مدیر روابط عمومی مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی اسفراین، معاونت و مدیر آموزش اداره فنی و حرفه ای شهرستان و مدیر آموزش مجتمع صنعتی فولاد اسفراین که در محل اداره فنی و حرفه ای برگزار شد موضوع مهارت افزایی دانشجویان در دستور کار قرار گرفت.


به گزارش روابط عمومی مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی اسفراین در این نشست دکتر حیدری رئیس این مجتمع با اشاره به اهمیت مهارت افزایی دانشجویان گفت: این مجتمع مهارت افزایی دانشجویان را یکی از مهمترین اولویت های خود قرار داده است.
حیدری افزود: با توجه به تعیین ماموریت مجتمع آموزش عالی اسفراین در حوزه فنی و مهندسی، مهارت افزایی دانشجویان می تواند نقش مهمی در ایجاد اشتغال پایدار فارغ التحصیلان این مجتمع ایفا کند.
رئیس مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی گفت: برگزاری ورکشاپ ها و دوره های مهارت افزایی می تواند باعث  بهبود کیفیت آموزش و ایجاد اشتغال پایدار و تربیت نیروی انسانی ماهر شود.
دکتر سعادت طرقی مدیر ارتباط با صنعت این مجتمع با تاکید بر اهمیت مهارت افزایی دانشجویان بیان کرد: با توجه به استعداد های موجود در دانشجویان امیدواریم با برگزاری دوره های مهارت افزایی بتوانیم دانشجویان مستعد و ماهر را به جامعه و صنعت معرفی کنیم.
در ادامه مهندس رحیمی نژاد معاون اداره فنی و حرفه ای اسفراین گفت : خوشبختابه برنامه ها و دوره های فنی و حرفه ای با استقبال دانشجویان فنی و مهندسی مواجه شده است.
رحیمی نژاد به اهم فعالیت های سازمان فنی و حرفه ای اشاره کرد و افزود: رسالت این سازمان  آموزش رشته های مهارتی مورد نیاز بازار کار با هدف اشتغال زایی می باشد.
وی اشاره کرد: مدارک صادر شده از سوی سازمان فنی و حرفه ای اعتبار بین المللی دارد و کدهای استاندارد دوره ها، بر اساس استاندارد های سازمان جهانی کار تعریف شده است.
مهندس عباسی مدیر آموزش مجتمع صنعتی فولاد با اشاره به اهمیت آموزش و مهارت افزایی نیروی کار افزود: تربیت نیروی ماهر یکی از دغدغه های مهم این مرکز است.
عباسی گفت : با توجه به اینکه امروزه مشکل نیروهای تحصیل کرده نداشتن مهارت لازم جهت بکارگیری در صنایع است . اگر دانشگاه ها بتوانند مهارت های لازم را به نیروهای تحصیل کرده قبل از فارغ التحصیلی بیاموزند مدیران صنعت رغبت بیشتری نسبت به جذب فارغ التحصیلان دانشگاهی  در صنعت دارند.
در این نشست درخصوص انعقاد قرارداد سه جانبه فی مابین مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی اسفراین، سازمان  فنی و حرفه ای و مجتمع صنعتی فولاد اسفراین با هدف مهارت افزایی دانشجویان مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی اسفراین اقداماتی صورت گرفت.

منبع:   تعداد بازدید : 386 نوشته شده توسط: روابط عمومی و امور بین الملل مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی اسفراین

کلمات کلیدی: 


بازگشت

درباره ما ...

  • شهرستان اسفراین به لحاظ امکانات فنی-مهندسی و صنعتی دارای جایگاهی ویژه و زمینه مساعد توسعه علمی می­ باشد.اهم وظایف و رسالت­ های ارزشمند و آینده­ ساز این دانشگاه را آموزش، پژوهش، تولید علم و فناوری، تربیت نیروی انسانی متخصص، رفع نیازهای کشور با توجه به فضاهای صنعتی حاضر در شهرستان، ارتقاء و توسعه بنیادهای علمی، فرهنگی و صنعتی در سطوح ملی، منطقه ای و جهانی تشکیل می­ دهد.تحقق این اهداف اساسی وابسته به حضور اعضای هیات علمی توانمند از نظر علمی و فرهنگی، متخلّق به اخلاق علمی و دانشگاهی، دارای انگیزه و نگرش فکری تکامل­ یافته در جهت ارتقاء جایگاه دانش در سطح ملی و بین المللی و آماده ارائه خدمت به جامعه می باشد. لذا مجتمع آموزش عالی اسفراین بر آن است تا در جهت حفظ، توسعه و ارتقاء این نقش و رسالت اساسی، اعضاء هیات علمی مورد نیاز خود را از بین فرهیختگان و متخصصان فارغ التحصیل دانشگاه­های معتبر داخل و خارج کشور که به صورت تمام­ وقت در خدمت دانشگاه باشند،  استخدام  نماید .
آدرس دانشگاه : خراسان شمالی ، شهرستان اسفراین ،بلوار آزادگان ، نبش میدان مادر
تلفنهای دانشگاه : ۳ الی ۳۷۲۶۶۵۳۱-۰۵۸ - کد پستی : ۹۶۶۱۹۹۸۱۹۵