پنجشنبه 5 اردیبهشت 1398 ساعت 4:9 - تعداد بازدید : 2135 چاپ خبر
اخبار دانشگاه برگزاری سومین دوره جشنواره اقوام ایرانی در مجتمع آموزش عالی اسفراین
سومین دوره جشنواره اقوام ایرانی مجتمع آموزش عالی اسفراین با هدف نمایش اتحاد و همدلی اقوام ایرانی و آشنائی عموم مردم جامعه با آداب،رسوم،سنن،صنایع دستی،غذا و فرهنگهای اقوام مختلف ایرانی آغاز به کار نمود.
سومین دوره جشنواره فرهنگی و دانشجوئی اقوام ایرانی مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی اسفراین با هدف نمایش اتحاد و همدلی اقوام ایرانی و آشنائی عموم مردم جامعه با آداب،رسوم،سنن،صنایع دستی،غذا و فرهنگهای اقوام مختلف ایرانی در محل نوروزگاه شهرستان اسفراین آغاز به کار نمود.
دکتر حمید دارابی مدیریت فرهنگی و اجتماعی مجتمع آموزش عالی اسفراین با بیان اینکه این جشنواره به معرفی صنایع دستی ، بازیهای بومی ، لباس و غذاهای محلی اقوام گوناگون خواهد پرداخت افزود : آشنایی با پیوست های فرهنگی اقوام گوناگون ایران و تجلی وحدت ، همگرایی و انسجام بیش از پیش اقوام ایرانی از مهمترین اهداف برپایی این جشنواره فرهنگی است.
ایشان در ادامه با بیان اینکه این جشنواره در 16 غرفه دایر می باشد و از این تعداد  6 غرفه جهت فروش آثار هنری و صنایع دستی،2 غرفه جهت فروش محصولات خیریه و یک غرفه به کانون دانشجوئی هلال احمر مجتمع اختصاص یافته است افزود جهت آشنایی هر چه بیشتر دانشجویان با تنوع قومیتی و گویش ها و فرهنگ های مختلف ایران زمین 7 غرفه ترکمن،کرمانج،لر،بختیاری،عرب،کرد و خراسان به معرفی غذاهای محلی،صنایع دستی و آداب و رسوم خویش می پردازند.
شایان ذکر است که این جشنواره با مشارکت پرشور دانشجویان مجتمع آموزش عالی اسفراین و با همکاری مدیریت فرهنگی و اجتماعی در هفته اول اردیبهشت ماه آماده بازدید علاقه مندان می باشد و با برگزاری مراسم اختتامیه و شناسایی غرفه های برگزیده به کار خود پایان خواهد داد.  
    
    
  


              


  
          


      

   

    


            منبع: 
نوشته شده توسط: روابط عمومی و امور بین الملل مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی اسفراین
کلمات کلیدی:  #مجتمع_آموزش_عالی_اسفراین

اخبار مرتبط

برگزاری مراسم بزرگداشت هفته آموزش و معرفی و تجلیل از برگزیدگان آموزشی مجتمع آموزش عالی اسفراین با حضور ریاست محترم و اعضا هیات رئیسه مراسم بزرگداشت هفته آموزش و تجلیل از برگزیدگان حوزه ی آموزش مجتمع آموزش عالی اسفراین برگزار گردید.
اجرای برنامه درهای باز و بازدید دانش آموزان از مجتمع آموزش عالی اسفراین بازدید دانش آموزان مقاطع متوسطه اول از مجتمع آموزش عالی اسفراین به مناسبت هفته مشاغل
انتخاب مرکز مشاوره دانشجویی مجتمع آموزش عالی اسفراین به‌عنوان «مرکز مشاوره برتر کشوری» در سال 1400 در سی و سومین گردهمایی سالیانه روسای مراکز و کارشناسان و مراکز مشاوره دانشگاه های سراسر کشور، مرکز مشاوره دانشجویی مجتمع آموزش عالی اسفراین عنوان مرکز مشاوره برتر کشوری را کسب نمود
پذیرش بدون آزمون دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد مجتمع آموزش عالی اسفراین در سال تحصیلی 02-1401


آخرین اخبار
پربازدید ترین ها