• دانشکده برق ، کامپیوتر و صنایع

  این دانشکده با تجمیع سه گروه مهندسی برق ، مهندسی کامپیوتر و مهندسی صنایع در سال 1390 تاسیس شده و شروع به کار نموده است. هدف و ماموریت این دانشکده اعتلای سطح علمی دانشجویان با رویکرد مهارت محوری است و با برخورداری از اساتید معتبر هیات علمی خود میکوشد تا به این مهم دست یابد. تا کنون از فعالیت‌های پژوهشی و تحقیقاتی اعضای هیات علمی و کمیته های تحقیقاتی این دانشکده مقالات ارزشمندی در مجلات معتبر جهانی منتشر شده و یا در مجامع علمی بین‌المللی ارائه گشته است.
   در ادامه به معرفی رشته های زیر مجموعه این دانشکده می پردازیم.

  معرفی رشته ی مهندسی برق
  مهندسی برق، دانش تحلیل و بررسی ریاضی پدیده‌هایی فیزیکی است که به نحوی به بارهای الکتریکی و حرکت و آثار آن‌ها (از قبیل جریان الکتریکی، پتانسیل الکتریکی، میدان الکتریکی، میدان مغناطیسی، موج الکترومغناطیسی، نیروی الکتریکی، نیروی مغناطیسی) مربوط می‌شوند.
  این دانشکده با عنایت به توانمدی اساتید هیات علمی خود تخصص و گرایش برق- الکترونیک را ارایه میدهد. این گروه با در اختیار داشتن آزمایشگاهای مجهزی همچون کارگاه برق صنعتی، آزمایشگاه مدار منطقی و آزمایشگاه کنترل سعی ارتقاء مهارت آموزی دانشجویان دارد.
   
  تخصص الكترونيك
  تخصص الكترونيك به دو زير بخش عمده تقسيم مي شود. بخش اول ميكروالكترونيك است كه شامل علم مواد، فيزيك الكترونيك، طراحي و ساخت قطعات از ساده ترين آنها تا پيچيده ترين آنها است و بخش دوم نيز مدار و سيستم ناميده مي شود و هدف آن طراحي و ساخت سيستم ها و تجهيزات الكترونيكي با استفاده از قطعات ساخته شده توسط متخصصان ميكروالكترونيك است.
  گرايش الكترونيك يكي از گرايشهاي جالب مهندسي برق است كه محور اصلي آن آشنايي با قطعات نيمه هادي، توصيف فيزيكي اين قطعات، عملكرد آنها و در نهايت استفاده از اين قطعات، براي طراحي و ساخت مدارها و دستگاههاي است كه كاربردهاي فني و روزمره زيادي دارند.
   
  معرفی رشته ی مهندسی کامپیوتر (گرایش نرم افزار)
  در گرایش مهندسی نرم افزار درس های مختلفی از رشته مهندسی مختلف مانند مهندسی برق, مهندسی الکترونیک در کنار دروسی مانند مهندسی نرم افزار, طراحی الگوریتم, هوش مصنوعی, برنامه نویسی کامپیوتر و ... وجود دارد که به دانشجویان این گرایش قابلیت های لازم برای طراحی, اجرا و مستند سازی نرم افزار های مهندسی را می دهد.
  دانشجویان گرایش مهندسی نرم افزار کامپیوتر در مقطع کارشناسی موظف به گذراندن تعداد 140 واحد درسی می باشند که از بین این واحد ها 19 واحد مربوط به دروس تخصصی که شامل دروسی مانند: تحلیل و طراحی سیستمها, طراحی زبان های برنامه سازی, مهندسی اینترنت, پایگاه داده ها و مهندسي نرم افزار می باشد که دانشجویان گرایش نرم افزار با مطالعه این واحد های درسی دیدی متفاوت نسبت به گرایشات دیگر برای طراحی, پیاده سازی و مستند سازی نرم افزار های کامپیوتری پیدا خواهند کرد
   
  معرفی رشته مهندسی صنایع
   فارغ‌التحصيل اين رشته تلاش مي‌كند تا با يك نگرش سازمان يافته‌، مسائل‌ و مشكلات‌ كارخانه‌ را تحليل‌ كرده‌ و به‌ گونه‌اي‌ عمل‌ كند كه‌ با حداقل‌ ورودي‌ مواد، حداكثر خروجي‌ را داشته‌ باشد. زيرا امكان دارد كه‌ طراحان‌ يك‌ واحد صنعتي‌ وقتي‌ مشغول‌ طراحي‌ مي‌شوند به مسائل‌ اقتصادي‌، افزايش‌ بهره‌وري‌ و ساير مسائل‌ توجه كافي نداشته باشند، اما يك‌ مهندس‌ صنايع‌ هنگام‌ برنامه‌ريزي‌ براي‌ اداره‌ كارخانه‌اي‌ كه‌ داراي‌ كارگران‌ زياد و ماشين‌ آلات‌ بسيار است‌ . به اين‌ مسأله‌ توجه‌ مي‌شود كه‌ چگونه‌ مي‌توان‌ بيكاري‌ ماشين‌آلات‌ را به‌ حداقل‌ رساند و از نيروي‌ انساني‌ نيز بهترين‌ استفاده‌ را كرد و در ضمن‌ محصول‌ كارخانه‌ كمترين‌ ضايعات‌ را داشته‌ و نگهداري‌ و تعميرات‌ ماشين‌آلات‌ نيز به‌ بهترين‌ نحو انجام‌ بگيرد.