• مرکز مشاوره و سلامت

  معرفی مرکز مشاوره و سلامت روان:

  هوالمحبوب

   
  مركز مشاوره و مددكاري دانشجويي مجتمع عالی فنی مهندسی اسفراین

  ما محرمان خلوت انسیم غم مخور        با یار آشنا سخن آشنا بگو
   
  مركز مشاوره و مددكاري دانشجويي مجتمع عالی فنی مهندسی اسفراین وابسته به حوزه معاونت دانشجويي و  فرهنگی مرتبط با دفتر مركزي مشاوره در وزارتخانه مي باشد. كلية خدمات اين مركز كاملاً تخصصي و ويژة دانشجويان است. فعاليت هاي اين مركز در دو حوزه خدمات روان شناختي(براي مراجعان) و خدمات مددكاري(براي مددجويان) از يكديگر قابل تفكيك است. علاوه بر این ارائة خدمات، فعاليت‌هاي آموزشی و پژوهشی و اقدامات پيش‌گيرانه نيز توسط مركز انجام مي‌شود.

  اهداف مركز :

  1- كاهش مشكلات روان‌شناختي دانشجويان(ناشي از دوري از خانواده، محيط زندگي قبلي و دوستان سابق، و در نتيجه كم شدن حمايت‌ها و نيز كنترل‌هاي خانواده، حضور در جمع دوستان و محيط خوابگاه، وضعيت تحصيلي متفاوت با گذشته، شرايط سني دورة جواني و محيط دانشگاهي مختلط) و كمك به سازگاري بهتر با محيط دانشگاه(شامل كلاس‌ها و امتحانات، دوستان، استادان، كاركنان) از طريق ارائة كمك‌هاي روان‌شناختي.

  2- پيش‌گيري از مشكلات احتمالي روان‌شناختي و تحصيلي در آينده

  3- كاهش مشكلات مختلف از طريق كمك‌هاي مالي، درماني و نظير اينها

  4- كمك به تصميم‌گيري در زمينه‌هاي تحصيلي، ازدواج، شغل و نظير اينها

  5- پیش گیری اولیه یا پیش گیری از بروز مشکلات روان شناختی از طریق برگزاری کارگاه های آموزشی، برگزاری جلسات سخنرانی، پرسش و پاسخ، همایش ها و اردوها، توزیع بروشور، نشریه، کتاب و سی دی های آموزشی و خودیار برای دانشجویان، کارکنان و استادان به منظور افزایش و بهبود آگاهی ها و مهارت ها. شناسایی و مداخله در بحران در مورد دانشجویانی که در معرض خطر خودکشی قرار دارند.

  6- پیش گیری ثانویه یا پیش گیری از بروز اختلالات روان شناختی به منظور مداخله، درمان و کاهش طول دوره اختلال و برقراری حمایت های لازم، از طریق برگزاری طرح های ملی بررسی سلامت روان و طرح های پژوهشی شیوع شناسی، شناسایی دانشجویان در معرض خطر از طریق حضور مددکار و مشاور در خوابگاه های دانشجویان و در مرکز مشاوره دانشجویی.

  7- پیش گیری سطح سوم یا پیش گیری از توسعه اختلال از طریق خدمات حمایتی، بازپروری و مددکاری، تغییرات محیطی نظیر تغییر محیط آموزشی و خوابگاهی(از طریق پیشنهاد به کمیسیون موارد خاص)، ارائه روان درمانی حمایتی و معرفی به روان پزشک؛ مداخله در بحران در مورد دانشجویانی که اقدام به خودکشی نموده اند.
   
   
  راه های ارتباطی با مرکز مشاوره:

  آدرس دانشگاه : خراسان شمالی ، شهرستان اسفراین ،بلوار آزادگان ، نبش میدان مادر ،مجتمع آموزش عالی اسفراین

  ساختمان اداری،طبقه همکف ورودی سمت راست.مرکز مشاوره و سلامت روان


   
 • کارشناسان مرکز مشاوره


  سمت: کارشناس پذیرش و کمیسیون موارد خاص                                               سمت: کارشناس انتشارات،کارگاه های آموزشی

  تلفن : ۳- ۰۵۸۳۷۲۶۶۵۳۱ داخلی : ۲۳۵                                                          تلفن : ۳- ۰۵۸۳۷۲۶۶۵۳۱ داخلی : ۲۳۵