چهار شنبه 16 بهمن 1398 ساعت 16:8 - تعداد بازدید : 2593 چاپ خبر
اخبار دانشگاه عملکرد دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی در حوزه ارتباط با صنعت و جامعه منتشر شد.
کسب رتبه نخست مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی اسفراین در یکی از شاخص های قراردادهاى ارتباط با صنعت و جامعه در بین 83 دانشگاه و مرکز علمی کشور


ارتباط ميان صنعت و دانشگاه موضوعی است که در سال های اخير بسيار موردتوجه قرارگرفته اســت. آمارهای موجود در خصــوص قراردادهای ارتباط صنايع و دســتگاه های اجرايی با دانشگاه ها و مراکز پژوهشی کشور خوشبختانه رشد اين آمارها را نشان می دهد. در سال های اخير تفاهم نامه هايی ميان وزارت علوم، تحقيقات و فناوری و ساير وزارتخانه ها و دستگاه های اجرايی امضا و همکاری های خوبی آغازشــده اســت که نتيجه ی آن واگــذاری پروژه های تحقيقاتی به مراکز علمی، دانشگاه ها و پژوهشگاه های کشور بوده است. اعضای هيئت علمی به عنوان مجری اصلی اين پروژه ها نقش تأثيرگذاری در به حرکت درآوردن چرخه ی ارتباط با صنعت و اقتصاد کشور ايفا کرده اند.
به گزارش روابط عمومی مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی اسفراین و بنا بر گزارش اعلام شده از سوی معاونت پژوهش و فناوری وزارت علوم تحقیقات و فناوری،  تدوين و ابلاغ طرح تحول همکاری دانشــگاه ها و مؤسســات پژوهشــی و فناوری با جامعه و صنعت، شناسايی و مستندسازی دســتاوردهای ويژه و منحصربه فرد دانشگاه ها در حوزه ارتباط با صنعت و دانشــگاه در ســال های 1396 ،1397 و 1398 ، توسعه و ســاماندهی دوره های مهارت آموزی دانشگاه ها و مراکز پژوهشی در جهت افزايش توانايی فارغ التحصيلان و تسهيل در اشــتغال آن ها، رصد اشتغال دانش آموختگان دانشــگاهی، حمايت از ايجاد ساختارهای هدايت شغلی و کاريابی تخصصی در دانشگاه ها، ازجمله برنامه های وزارت علوم، تحقيقات و فناوری به منظور افزايش ارتباط صنعت و دانشگاه در سال های اخير بوده است.
 
دکتر مرتضی سعادت طرقی ،رئیس گروه کار آفرینی و ارتباط با صنعت مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی اسفراین در این خصوص افزود:رتبه بندی و ارزيابی دانشگاه ها و پژوهشگاه های کشور باهدف ايجاد فضای رقابت می تواند کمک شــايانی در راســتای تعالی نظام آموزشی کشور و همچنين افزايش و ارتقاء دانشــگاه ها در سطح جهان نمايد. از همين رو پايش وضعيت قراردادهای ارتباط با صنعت و جامعه دانشگاه ها و مراکز آموزش علی کشور در سال 1397 با تعریف  17 شاخص آغاز شد. با توجه به نتايج و بازخوردهای مناسب سال 1397، در سال 98 باهدف ارزيابی دقيق تر، دفتر ارتباط با صنعت وزارت عتف، اقدام به بازبينی و تعريف دقيق شاخص ها اقدام نمود که در نهایت 40 شاخص تعریف گردید.
 
ایشان با اشاره به اینکه بنا بر گزارش اعلام شده از سوی معاونت پژوهش و فناوری وزارت علوم تحقیقات و فناوری،  مجتمع آموزش عالی اسفراین در بخش شاخص " تعداد کلیه پرسنل فعال در قراردادهاى ارتباط با صنعت و جامعه در حال اجرا/تعداد قراردادهاى ارتباط با صنعت و جامعه در حال اجرا" رتبه نخست را در بین 83 دانشگاه و مراکز علمی پژوهشی کشور کسب کرده است.

این عضو هیات علمی مجتمع آموزش عالی اسفراین در ادامه افزود: در این گزارش در مورد شاخص " اثر بخشی در راستای انجام مسئوليت‌های اجتماعی و مشارکت در بهبود شرايط اقتصادی و اجتماعی منطقه و کشور" دستاورد های مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی اسفراین شامل: انجام طرح‌هاى کوآپ و آموزش دانشجویان در صنایع و همچنین اجراى طرح امداد ( افزایش مهارت دانش و اشتغال پذیرى دانشجویان) به عنوان اقداماتی مهم و اثرگذار مطرح گردیده است.

 
 
 
 
 
منبع: 
نوشته شده توسط: روابط عمومی و امور بین الملل مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی اسفراین
کلمات کلیدی: 

اخبار مرتبط

برگزاری آئین اختتامیه و تقدیر از برگزیدگان مسابقات قرآنی هفته قرآن و عترت مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی اسفراین آئین اختتامیه و تقدیر از برگزیدگان مسابقات قرآنی هفته قرآن و عترت دانشگاه با حضور مسئولین شهرستان و دانشگاه برگزار گردید
دیدار و گفتگو ریاست مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی اسفراین با مدیر عامل مجتمع صنعتی اسفراین برگزاری نشست مشترک ریاست و مدیران مجتمع آموزش عالی اسفراین با مدیر عامل مجتمع صنعتی اسفراین در خصوص راهکارهای همکاری موثر دانشگاه با صنعت و موانع و مشکلات پیش روی آن
برگزاری انتخابات شورای صنفی دانشجویان مدیریت دانشجویی مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی اسفراین به منظور بسترسازی لازم برای تقویت زمینه های مشارکت، همفکری، تصمیم سازی، برنامه ریزی و همکاری دانشجویان در امور صنفی و حفظ، پیگیری حقوق و حریم دانشجویی اقدام به برگزاری انتخابات شورای صنفی می نماید.
ویژه برنامه های هفته ی تربیت بدنی و ورزش مجتمع آموزش عالی اسفراین ریاست اداره تربیت بدنی دانشگاه در گفتگویی با واحد روابط عمومی به تشریح مهمترین فعالیت ها و اقدامات هفته تربیت بدنی و ورزش مجتمع آموزش عالی اسفراین پرداخت.


آخرین اخبار
پربازدید ترین ها