پنجشنبه 13 مرداد 1401 ساعت 13:18 - تعداد بازدید : 811 چاپ خبر
اخبار دانشگاه موفقیت اعضا هیات علمی مجتمع آموزش عالی اسفراین در اخذ گواهی ثبت اختراع
ثبت اختراع وسیله شناسایی جدید مواد با عنوان " طراحی چیدمان آزمایشگاهی جهت کاهش طیف پس زمینه در طیف سنج پوزیترونی پهن شدگی دوپلری" توسط اعضای هیات علمی مجتمع آموزش عالی اسفراین
به گزارش روابط عمومی مجتمع آموزش عالی اسفراین موفقیت اعضای هیات علمی دانشگاه در ثبت اختراع وسیله ایی که منجر به مطالعه رفتار الکترونهای مغزی و شناسایی تخلخل های نانویی در مواد گوناگون می شود. این اختراع جدید که با شماره ثبت 107418 در سازمان ثبت اسناد و املاک کشور، ثبت شده است توسط دکتر مهدی قاسمی فرد و دکتر میثاق قمری اعضا هیات علمی دانشگاه صورت پذیرفته است.

دکتر مهدی قاسمی فرد عضو هیات علمی دانشگاه و یکی از اعضای این تیم تحقیقاتی با بیان اینکه طراحی و ساخت نوع جدیدی از طیف سنج پوزیترونی تبادلی هدف طرح پژوهشی بود که با حمایت دانشگاه اسفراین به نتیجه رسید. ایشان با بیان اینکه ما به کمک این سیستم اندازه گیری رفتار الکترون های بسیار مقید به هسته را که در لایه های درونی اتم قرار دارد را مورد مطالعه قرار دادیم افزود: نتایج اولیه مطالعات روی مواد بوهمیت و اکسیدهای فلزی نشان از پیشرفت چشمگیر در وسعت شناسایی نوار الکترونی درونی مواد دارد و از طرفی آثار نامطلوب پس زمینه طیف ایجاد شده توسط روشی ابداعی که در چیدمان ابزار دستگاه بکار گرفته شده است، تا حد زیادی از بین میرود.

دانشیار گروه فیزیک دانشگاه با بیان اینکه پس زمینه ایجاد شده در روش سنتی مانع از تحلیل مناسب از عمق مواد می شود که با حذف آن امکان تحلیل های بیشتر از عمق مواد فراهم می شود عنوان کرد: نتایج پژوهشی حاصل از این طیف سنج جدید در مجله معتبر the European journal plus به چاپ رسیده است.


 

منبع: 
نوشته شده توسط: روابط عمومی و امور بین الملل مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی اسفراین
کلمات کلیدی:  #مجتمع_آموزش_عالی_اسفراین

اخبار مرتبط

برگزاری آئین روز درختکاری در مجتمع آموزش عالی اسفراین آئین روز درختکاری با حضور شهردار محترم،رئیس شورای شهر و ریاست و مسئولین دانشگاه در مجتمع آموزش عالی اسفراین انجام پذیرفت.
انتصاب رئیس مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی اسفراین طی حکمی از سوی دکتر محمد علی زلفی گل، وزیر علوم و تحقیقات و فناوری دکتر محمد حاتمی دانشیار مهندسی مکانیک به عنوان رئیس مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی اسفراین منصوب شد.
ارتقاء علمی عضو هیات علمی مجتمع آموزش عالی اسفراین در اولین جلسه هیات ممیزه مشترک دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی خراسان شمالی، با ارتقاء دکتر مصطفی عابدی عضو هیات علمی گروه ریاضی مجتمع آموزش عالی اسفراین به مرتبه دانشیاری موافقت گردید.
موفقیت تیم تنیس روی میز دانشگاه در مسابقات ورزشی دانشگاه های منطقه 9 کشور کسب مقام سوم تیم تنیس روی میز مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی اسفراین در مسابقات تنیس روی میز دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی منطقه ۹ کشور


آخرین اخبار
پربازدید ترین ها