سه شنبه 1 بهمن 1398 ساعت 11:28 - تعداد بازدید : 1976 چاپ خبر
اخبار دانشگاه موفقیت طرح ارتباط با صنعت عضو هیات علمی مجتمع در جهت مدیریت منابع آبی
پیشرفت چشمگیر قرارداد پژوهشی مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی اسفراین و شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور در جهت توسعه مدیریت منابع آبی
 

آب سرمایه تمام انسان‌ها می باشد. بدون شک بحران کمبود آب یکی از بزرگترین چالش‌های انسان در حال حاضر است که تقریباً اکثر کشور‌های جهان با آن درگیر هستند. مدیریت منابع آب همواره به عنوان یک راهکار در مواجه با این چالش مطرح گردیده است. با مشخص بودن دقیق مقدار آب حاصل شده می‌توان مدیریت دقیقتری بر منابع آبی داشت، مقادیر تلفات را مشخص و در راستای کاهش آن تلاش نمود. عمده‌ترین روش تعیین مقدار آب حاصل شده استفاده از دبی‌سنج‌ها در تاسیسات آبرسانی می‌باشد. اما مشکل در قیمت بالای دبی‌سنج‌ها است.
دکتر مرتضی سعادت طرقی به عنوان مجری طرح " مطالعه، طراحی و ساخت دبی‌سنج های ارزان قیمت با هدف توسعه مدیریت منابع آبی "در مصاحبه با روابط عمومی دانشگاه در خصوص جزئیات این طرح افزود: این طرح در سال 1397 مورد تایید شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور به عنوان طرح ملی قرار گرفت و روند اجرای طرح از ابتدای سال 1398 آغاز گردید .
ایشان با اشاره به اینکه با گذشت 10 ماه از اجرا،این طرح پیشرفت 60 درصدی داشته است و تا کنون یک سیستم کالیبراسیون بر مبنای سرریز‌ها طراحی و ساخته شده است و صحت نتایج آن مورد تایید کارشناسان صنعت آب و فاضلاب قرار گرفته است افزود: مهمترین دستاورد این طرح کاهش قیمت تمام شده دبی‌سنج های کاربردی از طریق ساخت نمونه های ابتکاری است  که تا کنون یک نمونه اولیه از آن ساخته و در مرحله تست و کالیبراسیون می‌باشد.
عضو هیات علمی دانشکده مکانیک دانشگاه اضافه کرد: طبق برنامه زمانبندی ارائه شده تا یک سال آینده اجرای طرح به شکل موفق به پایان خواهد رسید و امید داریم با اجرای این طرح گامی مهم در جهت مدیریت منابع آبی برداریم.


 
منبع: 
نوشته شده توسط: روابط عمومی و امور بین الملل مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی اسفراین
کلمات کلیدی: 

اخبار مرتبط

برگزاری آئین اختتامیه و تقدیر از برگزیدگان مسابقات قرآنی هفته قرآن و عترت مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی اسفراین آئین اختتامیه و تقدیر از برگزیدگان مسابقات قرآنی هفته قرآن و عترت دانشگاه با حضور مسئولین شهرستان و دانشگاه برگزار گردید
دیدار و گفتگو ریاست مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی اسفراین با مدیر عامل مجتمع صنعتی اسفراین برگزاری نشست مشترک ریاست و مدیران مجتمع آموزش عالی اسفراین با مدیر عامل مجتمع صنعتی اسفراین در خصوص راهکارهای همکاری موثر دانشگاه با صنعت و موانع و مشکلات پیش روی آن
برگزاری انتخابات شورای صنفی دانشجویان مدیریت دانشجویی مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی اسفراین به منظور بسترسازی لازم برای تقویت زمینه های مشارکت، همفکری، تصمیم سازی، برنامه ریزی و همکاری دانشجویان در امور صنفی و حفظ، پیگیری حقوق و حریم دانشجویی اقدام به برگزاری انتخابات شورای صنفی می نماید.
ویژه برنامه های هفته ی تربیت بدنی و ورزش مجتمع آموزش عالی اسفراین ریاست اداره تربیت بدنی دانشگاه در گفتگویی با واحد روابط عمومی به تشریح مهمترین فعالیت ها و اقدامات هفته تربیت بدنی و ورزش مجتمع آموزش عالی اسفراین پرداخت.


آخرین اخبار
پربازدید ترین ها