دوشنبه 16 اسفند 1400 ساعت 11:47 - تعداد بازدید : 974 چاپ خبر
اخبار دانشگاه نشست مشترک روسای دانشگاه ها،مراکز آموزش عالی و پارک علم و فناوری استان با معاونت فناوری و نوآوری وزیر علوم.
نشست مشترک روسای دانشگاه ها،مراکز آموزش عالی و پارک علم و فناوری استان با دکتر خیرالدین معاونت فناوری و نوآوری وزیر علوم،تحقیقات و فناوری برگزار گردید
در جلسه مشترک روسای دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی خراسان شمالی و پارک علم و فناوری استان با معاون فناوری و نوآوری وزیر علوم، رویکردها و هدف گذاری آینده حوزه فناوری در خراسان شمالی ترسیم و ابلاغ شد.

به گزارش روابط عمومی مجتمع آموزش عالی اسفراین خراسان شمالی، در این نشست که همزمان با حضور دکتر ستاری معاونت محترم علمی و فناوری ریاست جمهوری در پارک علم و فناوری خراسان شمالی برگزار گردید دکتر خیرالدین با بیان این که دانشگاه نسل چهارم دانشگاه جامعه محور است، تأکید کرد: تحقیقات بنیادی و توسعه ای باید به تحقیقات کاربردی ختم شود. ایشان با بیان اینکه با شکل گیری این معاونت در مجموعه وزارتخانه تلاش می کنیم بیشتر در حوزه سیاستگذاری و مجوزها وارد شویم و به تدوین و اصلاح آیین نامه ها و مصوبات در راستای این هدف گام برداریم از تغییر آیین نامه های ارتقای اعضای هیئت علمی دانشگاه ها برای تقویت هر چه بیشتر فعالیت های فناورانه و دانش بنیان آن ها به جای تمرکز صرف به نگارش مقالات خبر داد و ادامه داد: با اصلاح آیین نامه جامع مدیریت دانشگاه ها، روسای پارک های علم و فناوری در شورای مدیریت دانشگاه و روسای دانشگاه ها هم در شورای مدیریت پارک های استان ها عضو خواهند شد.
 
وی خطاب به روسای دانشگاه های حاضر در نشست تأکید کرد: دانشگاه های استان مراکز رشد و نوآوری ایجاد و آن را به پردیس علم و فناوری تبدیل کنند و مدیریت آن را هم با پارک علم و فناودی به طور مشترک پیش ببرند تا به تدریج در آینده مجوز پارک فناوری به این دانشگاه ها داده شود. وی افزود: نظام ایده ها و نیازها را در وزارتخانه تنظیم کرده ایم تا نیازهای ملی کشور در آن ثبت شود و سپس محققان دانشگاه ها امادگی خود را برای تأمین این نیازمندی ها اعلام کنند و پایان نامه ها نیز در همین راستا تعریف شود.دکتر خیرالدین هم چنین از ابلاغ طرح دستیار فناوری به استان ها خبر داد و گفت: در این طرح دانشگاه ها می توانند دانشجویان را به پارک های علم و فناوری معرفی کنند و دانشجویان مشمول دریافت کمک هزینه ماهانه تا شش ماه می شوند.ارائه گرنت فناوری به استادان راهنمای پایان نامه و رساله های دانشجویان تحصیلات تکمیلی دیگر خبر خوش معاون فناوری وزیر علوم در این جلسه بود.
 
در ادامه این نشست نیز روسای دانشگاه های استان به بیان نقطه نظرات و برنامه های خود در حوزه پژوهش،فناوری و نو آوری پرداخته و دکتر خرسند زاک ریاست مجتمع آموزش عالی اسفراین نیز در سخنانی با تشریح زیر ساختها،امکانات و دستاوردهای مجتمع آموزش عالی اسفراین در طول یک دهه فعالیت،تاسیس پردیس فناوری و نوآوری در مجتمع آموزش عالی اسفراین را با توجه به دارا بودن فضای مناسب فیزیکی مجتمع مورد تاکید و پیگیری قرار داد.

 
 

منبع: 
نوشته شده توسط: روابط عمومی و امور بین الملل مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی اسفراین
کلمات کلیدی:  #فناوری_نوآوری #مجتمع_آموزش_عالی_اسفراین

اخبار مرتبط

برگزاری آئین روز درختکاری در مجتمع آموزش عالی اسفراین آئین روز درختکاری با حضور شهردار محترم،رئیس شورای شهر و ریاست و مسئولین دانشگاه در مجتمع آموزش عالی اسفراین انجام پذیرفت.
انتصاب رئیس مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی اسفراین طی حکمی از سوی دکتر محمد علی زلفی گل، وزیر علوم و تحقیقات و فناوری دکتر محمد حاتمی دانشیار مهندسی مکانیک به عنوان رئیس مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی اسفراین منصوب شد.
ارتقاء علمی عضو هیات علمی مجتمع آموزش عالی اسفراین در اولین جلسه هیات ممیزه مشترک دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی خراسان شمالی، با ارتقاء دکتر مصطفی عابدی عضو هیات علمی گروه ریاضی مجتمع آموزش عالی اسفراین به مرتبه دانشیاری موافقت گردید.
موفقیت تیم تنیس روی میز دانشگاه در مسابقات ورزشی دانشگاه های منطقه 9 کشور کسب مقام سوم تیم تنیس روی میز مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی اسفراین در مسابقات تنیس روی میز دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی منطقه ۹ کشور


آخرین اخبار
پربازدید ترین ها