دوشنبه 16 اسفند 1400 ساعت 11:47 - تعداد بازدید : 855 چاپ خبر
اخبار دانشگاه نشست مشترک روسای دانشگاه ها،مراکز آموزش عالی و پارک علم و فناوری استان با معاونت فناوری و نوآوری وزیر علوم.
نشست مشترک روسای دانشگاه ها،مراکز آموزش عالی و پارک علم و فناوری استان با دکتر خیرالدین معاونت فناوری و نوآوری وزیر علوم،تحقیقات و فناوری برگزار گردید
در جلسه مشترک روسای دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی خراسان شمالی و پارک علم و فناوری استان با معاون فناوری و نوآوری وزیر علوم، رویکردها و هدف گذاری آینده حوزه فناوری در خراسان شمالی ترسیم و ابلاغ شد.

به گزارش روابط عمومی مجتمع آموزش عالی اسفراین خراسان شمالی، در این نشست که همزمان با حضور دکتر ستاری معاونت محترم علمی و فناوری ریاست جمهوری در پارک علم و فناوری خراسان شمالی برگزار گردید دکتر خیرالدین با بیان این که دانشگاه نسل چهارم دانشگاه جامعه محور است، تأکید کرد: تحقیقات بنیادی و توسعه ای باید به تحقیقات کاربردی ختم شود. ایشان با بیان اینکه با شکل گیری این معاونت در مجموعه وزارتخانه تلاش می کنیم بیشتر در حوزه سیاستگذاری و مجوزها وارد شویم و به تدوین و اصلاح آیین نامه ها و مصوبات در راستای این هدف گام برداریم از تغییر آیین نامه های ارتقای اعضای هیئت علمی دانشگاه ها برای تقویت هر چه بیشتر فعالیت های فناورانه و دانش بنیان آن ها به جای تمرکز صرف به نگارش مقالات خبر داد و ادامه داد: با اصلاح آیین نامه جامع مدیریت دانشگاه ها، روسای پارک های علم و فناوری در شورای مدیریت دانشگاه و روسای دانشگاه ها هم در شورای مدیریت پارک های استان ها عضو خواهند شد.
 
وی خطاب به روسای دانشگاه های حاضر در نشست تأکید کرد: دانشگاه های استان مراکز رشد و نوآوری ایجاد و آن را به پردیس علم و فناوری تبدیل کنند و مدیریت آن را هم با پارک علم و فناودی به طور مشترک پیش ببرند تا به تدریج در آینده مجوز پارک فناوری به این دانشگاه ها داده شود. وی افزود: نظام ایده ها و نیازها را در وزارتخانه تنظیم کرده ایم تا نیازهای ملی کشور در آن ثبت شود و سپس محققان دانشگاه ها امادگی خود را برای تأمین این نیازمندی ها اعلام کنند و پایان نامه ها نیز در همین راستا تعریف شود.دکتر خیرالدین هم چنین از ابلاغ طرح دستیار فناوری به استان ها خبر داد و گفت: در این طرح دانشگاه ها می توانند دانشجویان را به پارک های علم و فناوری معرفی کنند و دانشجویان مشمول دریافت کمک هزینه ماهانه تا شش ماه می شوند.ارائه گرنت فناوری به استادان راهنمای پایان نامه و رساله های دانشجویان تحصیلات تکمیلی دیگر خبر خوش معاون فناوری وزیر علوم در این جلسه بود.
 
در ادامه این نشست نیز روسای دانشگاه های استان به بیان نقطه نظرات و برنامه های خود در حوزه پژوهش،فناوری و نو آوری پرداخته و دکتر خرسند زاک ریاست مجتمع آموزش عالی اسفراین نیز در سخنانی با تشریح زیر ساختها،امکانات و دستاوردهای مجتمع آموزش عالی اسفراین در طول یک دهه فعالیت،تاسیس پردیس فناوری و نوآوری در مجتمع آموزش عالی اسفراین را با توجه به دارا بودن فضای مناسب فیزیکی مجتمع مورد تاکید و پیگیری قرار داد.

 
 

منبع: 
نوشته شده توسط: روابط عمومی و امور بین الملل مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی اسفراین
کلمات کلیدی:  #فناوری_نوآوری #مجتمع_آموزش_عالی_اسفراین

اخبار مرتبط

پیام ریاست مجتمع آموزش عالی اسفراین به مناسبت فرا رسیدن روز دانشجو دکتر محمد حاتمی،ریاست مجتمع آموزش عالی با صدور پیامی فرا رسیدن 16 آذر، روز دانشجو را گرامی داشت
برگزاری آئین اختتامیه هفته تربیت بدنی و تقدیر از برگزیدگان آئین اختتامیه هفته تربیت بدنی در مجتمع آموزش عالی اسفراین با حضور معاونت دانشجوئی،ریاست و همکاران اداره تربیت بدنی و دانشجویان دانشگاه برگزار گردید.
قرارگیری نام عضو هیئت علمی مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی اسفراین در فهرست یک درصدِ دانشمندان برتر جهان دکتر محمد حاتمی ریاست مجتمع آموزش عالی اسفراین در جمع یک درصد دانشمندان برتر و نخبگان علمی جهان قرار گرفت.
انتخابات انجمن های علمی دانشجوئی دانشگاه برگزاری انتخابات انجمن های علمی دانشجوئی مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی اسفراین در سال تحصیلی 1402-1401


آخرین اخبار
پربازدید ترین ها