شنبه 29 شهریور 1399 ساعت 12:23 - تعداد بازدید : 2036 چاپ خبر
اخبار دانشگاه دستاوردهای جدید حوزه پژوهش و فناوری مجتمع آموزش عالی اسفراین
عضویت فعال در شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی (labsnet) و خرید تجهیزات پژوهشی و تجهیز آزمایشگاه مرکزی مجتمع
مدیریت پژوهشی و فناوری مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی اسفراین از عضویت فعال این مرکز آموزش عالی در شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی (labsnet) و خرید تجهیزات پژوهشی و تجهیز آزمایشگاه مرکزی مجتمع خبر داد.
دکتر زهرا جمیلی شیروان در گفتگو با روابط عمومی مجتمع آموزش عالی اسفراین در این خصوص افزود: با پیگیری‌های به عمل آمده و بازدیدها و ارزیابی‌های صورت گرفته،  آزمایشگاه مرکزی مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی اسفراین به عنوان اولین مجتمع آموزش عالی در کشور و همچنین به عنوان اولین دانشگاه در استان خراسان شمالی موفق به ارتقاء عضویت از عضویت آزمایشی به عضویت فعال در شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی (labsnet) شد.
ایشان با اشاره به اهمیت ارتقا صورت گرفته و حمایت 500 میلیون ریالی شبکه لبزنت در اردیبهشت ماه امسال برای خرید تجهیزات جدید آزمایشگاه مرکزی اضافه کرد: بر این اساس تمامی دستگاه‌ها، تجهیزات و ‌خدمات ارائه شده توسط آزمایشگاه مرکزی این مرکز آموزش عالی در شبکه لبزنت ثبت می شوند و همچنین شبکه، حمایت‌هایی از قبیل خرید تجهیزات جدید، هزینه تعمیر، نگهداری و ارتقاء دستگاه‌ها، استقرار استاندارد‌ها، خرید نرم افزار، خرید نمونه مرجع و ... را از آزمایشگاه مرکزی خواهند داشت.
ایشان در ادامه این گفتگو خرید تجهیزات پژوهشی و آزمایشگاه با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی (لبزنت)را دیگر دستاورد این حوزه در سال جاری دانست و افزود:
با پی گیری های صورت گرفته توسط واحد پژوهش و فناوری مجتمع طی 5 ماه گذشته تجهیزات پژوهشی و آزمایشگاهی جدیدی به ارزش13.750.000.000 ریال توسط این مرکز آموزش عالی خریداری گردید که از این میزان مبلغ6.180.000.000  ریال توسط معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی (labsnet)با پیگیری های صورت گرفته توسط همکاران این واحد اخذ و دریافت گردید.
این مقام مسئول در ادامه خرید دستگاه کروماتوگرافی گازی (GC)،کوره القایی ذوب و ریخته گری تحت خلا،دستگاه  هموژنایزر آلتراسونیک (آلتراسونیک پروبی) و دستگاه سانتریفیوژ دور بالا (18000 دور) را از مهمترین تجهیزات خریداری شده عنوان کرد و ادامه داد:خرید این دستگاه ها با هدف ارتقا و گسترش فعالیت های علمی و پژوهشی و رفع نیازهای پژوهشگران و همچنین انجام تحقیقات مشترک با صنایع شهرستان در جهت رفع نیازهای صنایع صورت پذیرفته و دارای کاربردهای فراوانی در حوزه نفت و گاز،پتروشیمی ،کشاورزی و شیمی می باشد.
شایان ذکر است که شبکه آزمایشگاهی فناوری های راهبردی (labsnet) زیر مجموعه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و با هدف هم‌افزایی توانمندی‌های آزمایشگاهی کشور در حوزه‌های مختلف فناوری‌های پیشرفته و راهبردی، از ابتدای تیرماه سال 1393 فعالیت خود را آغاز نموده و به اشتراک گذاری دستگاه ها و ارایه خدمات آزمایشگاهی و حمایت از توسعه کمی و بهبود کیفی خدمات آزمایشگاهی در کشور از مهمترین وظایف آن می باشد.
 آزمایشگاه مرکزی مجتمع آموزش عالی اسفراین با تجمیع آزمایشگاه های فناوری نانو،انرژی های نوین و مواد پیشرفته و با هدف یکسان سازی و ارتقا سطح بهره برداری و استاندارد سازی آزمایشگاه ها و تجهیزات در سال 1394 تشکیل گردیده است که مهم ترین وظایف آن، به روز نمودن دستگاه ها ،انعقاد قرارداد با مراکز مختلف علمی و تحقیقاتی ،پیش بینی نیازهای پزوهشی آتی دانشگاه و به کار گیری نیروهای انسانی مجرب برای انجام و تحلیل آزمایشات و خدمات دهی به دانشجویان،اساتید و پژوهشگران می باشد.
 
منبع: 
نوشته شده توسط: روابط عمومی و امور بین الملل مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی اسفراین
کلمات کلیدی:  #مجتمع_آموزش_عالی_اسفراین

اخبار مرتبط

پیام ریاست مجتمع آموزش عالی اسفراین به مناسبت فرا رسیدن روز دانشجو دکتر محمد حاتمی،ریاست مجتمع آموزش عالی با صدور پیامی فرا رسیدن 16 آذر، روز دانشجو را گرامی داشت
برگزاری آئین اختتامیه هفته تربیت بدنی و تقدیر از برگزیدگان آئین اختتامیه هفته تربیت بدنی در مجتمع آموزش عالی اسفراین با حضور معاونت دانشجوئی،ریاست و همکاران اداره تربیت بدنی و دانشجویان دانشگاه برگزار گردید.
قرارگیری نام عضو هیئت علمی مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی اسفراین در فهرست یک درصدِ دانشمندان برتر جهان دکتر محمد حاتمی ریاست مجتمع آموزش عالی اسفراین در جمع یک درصد دانشمندان برتر و نخبگان علمی جهان قرار گرفت.
انتخابات انجمن های علمی دانشجوئی دانشگاه برگزاری انتخابات انجمن های علمی دانشجوئی مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی اسفراین در سال تحصیلی 1402-1401


آخرین اخبار
پربازدید ترین ها