پنجشنبه 5 اردیبهشت 1398 ساعت 4:9 - تعداد بازدید : 2254 چاپ خبر
اخبار دانشگاه برگزاری سومین دوره جشنواره اقوام ایرانی در مجتمع آموزش عالی اسفراین
سومین دوره جشنواره اقوام ایرانی مجتمع آموزش عالی اسفراین با هدف نمایش اتحاد و همدلی اقوام ایرانی و آشنائی عموم مردم جامعه با آداب،رسوم،سنن،صنایع دستی،غذا و فرهنگهای اقوام مختلف ایرانی آغاز به کار نمود.
سومین دوره جشنواره فرهنگی و دانشجوئی اقوام ایرانی مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی اسفراین با هدف نمایش اتحاد و همدلی اقوام ایرانی و آشنائی عموم مردم جامعه با آداب،رسوم،سنن،صنایع دستی،غذا و فرهنگهای اقوام مختلف ایرانی در محل نوروزگاه شهرستان اسفراین آغاز به کار نمود.
دکتر حمید دارابی مدیریت فرهنگی و اجتماعی مجتمع آموزش عالی اسفراین با بیان اینکه این جشنواره به معرفی صنایع دستی ، بازیهای بومی ، لباس و غذاهای محلی اقوام گوناگون خواهد پرداخت افزود : آشنایی با پیوست های فرهنگی اقوام گوناگون ایران و تجلی وحدت ، همگرایی و انسجام بیش از پیش اقوام ایرانی از مهمترین اهداف برپایی این جشنواره فرهنگی است.
ایشان در ادامه با بیان اینکه این جشنواره در 16 غرفه دایر می باشد و از این تعداد  6 غرفه جهت فروش آثار هنری و صنایع دستی،2 غرفه جهت فروش محصولات خیریه و یک غرفه به کانون دانشجوئی هلال احمر مجتمع اختصاص یافته است افزود جهت آشنایی هر چه بیشتر دانشجویان با تنوع قومیتی و گویش ها و فرهنگ های مختلف ایران زمین 7 غرفه ترکمن،کرمانج،لر،بختیاری،عرب،کرد و خراسان به معرفی غذاهای محلی،صنایع دستی و آداب و رسوم خویش می پردازند.
شایان ذکر است که این جشنواره با مشارکت پرشور دانشجویان مجتمع آموزش عالی اسفراین و با همکاری مدیریت فرهنگی و اجتماعی در هفته اول اردیبهشت ماه آماده بازدید علاقه مندان می باشد و با برگزاری مراسم اختتامیه و شناسایی غرفه های برگزیده به کار خود پایان خواهد داد.  
    
    
  


              


  
          


      

   

    


            منبع: 
نوشته شده توسط: روابط عمومی و امور بین الملل مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی اسفراین
کلمات کلیدی:  #مجتمع_آموزش_عالی_اسفراین

اخبار مرتبط

مشخصات و شرايط مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی اسفراین جهت آزمون سراسری 1401 مشخصات و شرايط مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی اسفراین جهت آزمون سراسری 1401 به شرح زیر می باشد.
موفقیت اعضا هیات علمی مجتمع آموزش عالی اسفراین در اخذ گواهی ثبت اختراع ثبت اختراع وسیله شناسایی جدید مواد با عنوان " طراحی چیدمان آزمایشگاهی جهت کاهش طیف پس زمینه در طیف سنج پوزیترونی پهن شدگی دوپلری" توسط اعضای هیات علمی مجتمع آموزش عالی اسفراین
دیدار سرپرست دانشگاه با امام جمعه محترم شهرستان دکتر محمد حاتمی سرپرست مجتمع آموزش عالی اسفراین با حجت الاسلام و المسلمین موسوی امام جمعه محترم شهرستان دیدار کرد.
با حکم وزیر علوم،تحقیقات و فناوری سرپرست مجتمع آموزش عالی اسفراین منصوب شد دکتر محمدعلی زلفی‌گل، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با صدور حکمی دکتر "محمد حاتمی" را به عنوان "سرپرست مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی اسفراین" منصوب کرد.


آخرین اخبار
پربازدید ترین ها